دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


ارتباط دانشگاه با صنعت
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی


سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی

سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی


اتوماسیون اداری
سامانه بایگانی الکترونیک
آموزش ضمن خدمت
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

img_yw_news
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

برنامه سه ماهه پاییز سال ۹۶ واحد رشد و بالندگی

قابل توجه اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه          به اطلاع می رساند کارگاه های یاییز ۹۶ واحد رشد و بالندگی جهت اعضای هیأت علمی  اعلام گردید و لینک ثبت نام از روز سه شنبه ۹۶/۶/۲۸ فعال می گردد. ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه "بکارگیری نرم افزار SPSS در توصیف و تحلیل پژوهش ها (ویژه کاربر غیر پیشرفته)"

به استحضار می رساند معاونت برنامه ریزی و توسعه آموزش پزشکی دانشکده پزشکی در راستای برگزاری کارگاه های توانمند سازی ویژه اعضاء هیات علمی در نظر دارد کارگاه "بکارگیری نرم افزار SPSS در توصیف و تحلیل پژوهش ها (ویژه کاربر غیر پیشرفته)" ..

ادامه...

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

کارگاه "آشنایی با برگزاری آزمون به روش PMP و Key features

معاونت برنامه ریزی و توسعه آموزش پزشکی دانشکده پزشکی در راستای برگزاری کارگاه توانمندسازی ویژه اعضای محترم هیات علمی در نظر دارد کارگاه "آشنایی با برگزاری آزمون به روش PMP و Key features"  ..

ادامه...

img_yw_news
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶

برگزاری دومین نشست کارگروه تحول و نوآوری دانشگاه

دومین نشست مشترک کارگروه پایش با سایر گروه های تحول و نوآوری در آموزش دانشگاه با حضور دبیران بسته های تحول و اعضاء کارگروه ها در تاریخ ۲۷/۴/۹۶ در سالن کنفرانس دانشکده پزشکی برگزار شد. ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶

برگزاری اولین جلسه کمیته برنامه ریزی درسی دانشگاه

اولین جلسه کمیته برنامه ریزی درسی دانشگاه در تاریخ ۳۱/۴/۹۶ از ساعت ۱۰الی ۱۲ با حضور نمایندگان دانشکده های بهداشت " پرستاری " پزشکی " پیراپزشکی " مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی و طب سنتی  ..

ادامه...

img_yw_news
سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه روش های آموزش بالینی و درمانگاهی

کارگاه روش های آموزش بالینی و درمانگاهی  در تاریخ ۱۰/۵/۱۳۹۶ از ساعت ۸ الی ۱۳ در سالن شهید افتخاریان دانشکده پزشکی با تدریس آقای دکتر سلطانی عربشاهی برگزار شد ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه آشنایی با نرم افزارهای تحلیل داده های کیفی

کارگاه  "آشنایی با نرم افزارهای تحلیل داده های کیفی " در تاریخ ۱/۵/۹۶ از ساعت ۸ الی ۱۳ در سایت  کامپیوتر   دانشکده پزشکی با تدریس آقای دکتر آرین خصال برگزارگردید.  ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه Action training

کارگاه Action training  در تاریخ ۲۸/۴/۱۳۹۶ از ساعت ۸ الی ۱۳ در سالن کنفرانس دانشکده پزشکی با تدریس خانم دکتر تورانی برگزار شد ..

ادامه...

img_yw_news
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه Mendhy , mindmap , concept map

کارگاه Mendhy ,mindmap ,concept map  برگزار شد. این کارگاه در تاریخ ۳۱/۴/۹۶ از ساعت ۸ الی ۱۳ در سایت ۱۰۰ نفره دانشکده پزشکی با تدریس آقای دکتر شجری   ..

ادامه...

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه ارزشیابی (۲)

کارگاه  " ارزشیابی (۲)jump  triple& Simulation,Checklist,essay,Portfolio,minniCEX " درتاریخ ۲۷/۴/۱۳۹۶ از ساعت ۱۳ الی ۸  با تدریس خانم دکتر مسرور  ..

ادامه...

در سال ۱۳۷۰ مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران با اهداف پنج­گانه آموزش استاد، تدوین برنامه درسی، ارزشیابی، آموزش مداوم و پژوهش در آموزش رسماً آغاز به­کار نمود. پیش از آن بین سال­های ۶۸ تا ۷۰ به­طور غیررسمیکارگاه­های آموزشی با هدف آشنایی اعضای هیأت علمی با مفهوم آموزش پزشکی و تدوین طرح درس برگزار می­گردید. 
به­مرور وظایف مرکز مطالعات و توسعه آموزش در سه سال پس از تأسیس رسمی به بلوغ نسبی رسید. به­طوری­که اولین همایش آموزش پزشکی کشور به پیشنهاد اعضای مرکز و با موافقت و همکاری وزارت متبوع در دانشکده پرستاری برگزار گردید. در آن همایش علاوه بر وزیر وقت، بیش از ۳۵۰ نفر از رؤسا، معاونین و مدیران گروه دانشگاه­های کشور حضور داشتند. در طول سالیان بعد مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه نقش فعالی در پیشبرد و ارتقاء آموزش در کشور ایفا نمود. از جمله تدوین چارچوب بازنگری برنامه­های درسی وزارت بهداشت، تدوین برنامه درسی دوره کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی آموزش پزشکی، راه­اندازی دوره­ها، برگزاری کشوری ارزیابی صلاحیت بالینی، برگزاری کارگاه­های مهارت ارتباطی پزشک و بیمار، و بسیاری کارگاه­های دیگر که در دانشگاه­­های کشور توسط اعضای هیأت علمی آن به اجرا درآمده است. در راستای انجام وظایف خود اینک این مرکز مجری طرح­های راد، اعتباربخشی مؤسسه­ای و بیمارستانی و سایر برنامه­های طرح تحول در آموزش می­باشد.

دکتر سید کامران سلطانی عربشاهی

معاون آموزشی دانشگاه

مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی ایران در سال ۱۳۷۰ تأسیس شد. هدف از تأسیس این مراکز به­عنوان یکی از مدیریت­های معاونت آموزشی دانشگاه، توسعه آموزش علوم پزشکی افزایش آگاهی فراگیران با روش­های آموزشی معتبر و مبتنی بر جامعه بود. در حال حاضر این مراکز در همه دانشگاه­های علوم پزشکی کشور مستقر بوده و با کمیته­های تخصصی پژوهش در آموزش، برنامه­ریزی درسی، آموزش پاسخگو و ... در جهت ارتقای آموزش علوم پزشکی فعالیتمی­کنند. مجموعه حاضر معرفی کوتاهی از مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران می­باشد که امید است برای خواننده مفید واقع شود.

دکتر مرضیه نجومی

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه

واحدهای مرکز مطالعات و توسعه آموزش

مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی در حال حاضر، دارای واحدهای ارزشیابی، برنامه‌ریزی آموزش، پژوهش در آموزش، رسانه و انتشارات، رشد و بالندگی اعضای هیأت علمی، رهبری آموزشی، واحد هماهنگی دفاتر توسعه، جشنواره­های آموزشی و آموزش پاسخگو است. همچنین دفاتر توسعه آموزش دانشکده­ها، بیمارستان­ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی ایران با این مدیریت همکاری دارند. این دفاتر در دانشکده­های پزشکی، پرستاری و مامایی، علوم توانبخشی، پیراپزشکی، دانشکده سلامت روان و علوم رفتاری، غدد درون­ریز و متابولیسم و مدیریت و اطلاع‌رسانی مستقر هستند. شایان ذکر است که گروه آموزش پزشکی که در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به تربیت نیروی متخصص در حوزه آموزش علوم پزشکی می‌پردازد نیز در ارتباط نزدیک با این مدیریت فعالیت می­نماید.

·         ارزشیابی

·         جشنواره­های آموزشی دکتر وثوق و دکتر مطهری

·         پژوهش در آموزش

·         رهبری آموزشی

·         برنامه­ریزی آموزشی

·         آموزش پاسخگو

·         توانمندسازی اعضای هیأت علمی (رشد و بالندگی)

·         هماهنگی دفاتر توسعه

·         آموزش مجازی

·         رسانه و انتشارات

 • آدرس
  تهران- بزرگراه شهید همت - بین بزرگراه شیخ فضل اله نوری و بزرگراه شهید چمران- دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران- ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه- طبقه دوم - اتاق ۲۵۲

  تلفن با پیش شماره ۰۲۱
  ۸۸۶۲۲۷۰۰-۸۶۷۰۲۲۲۷

  نمابر با پیش شماره ۰۲۱
  ۸۶۷۰۲۲۳۷

  آدرس الکترونیکی
  edc@iums.ac.ir

 • برگه پنجم
 • برگه پنجم
 • برگه ششم
 • برگه ششم
 • برگه هفتم
 • برگه هفتم
 • برگه هشتم
 • برگه هشتم