دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


ارتباط دانشگاه با صنعت
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی


سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی

سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی


اتوماسیون اداری
سامانه بایگانی الکترونیک
آموزش ضمن خدمت
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

img_yw_news
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶

قابل توجه اعضا محترم هیئت علمی متقاضی شرکت در کارگاه های توانمند سازی

اطلاعیه قابل توجه اعضا محترم هیئت علمی متقاضی شرکت در کارگاه های توانمند سازی به اطلاع اعضاء محترم هیئت علمی متقاضی شرکت درکارگاه شبـیه سازی بالیـنی می رساند زمان برگزاری این کارگاه از تاریخ 3/5/96 به 15/5/96  تغییر یافت. ..

ادامه...

img_yw_news
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

برگزاری جلسه (پزشک پاسخگو)

جلسه ( پزشک پاسخگو ) در تاریخ 24/3/96 با حضور مدیر مرکز مطالعات (EDC) سرکار خانم دکتر نجومی و مسئول واحد پزشک پا سخگو و سایر کارشناسان در دفتر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه برگزار شد ..

ادامه...

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶

برگزاری جلسه تحول ونوآوری (مرورشاخص های اعتبار بخشی)

جلسه تحول و نوآوری با موضوع(مرورشاخص های اعتبار بخشی حوزه رسالت و اهداف و آموزش دانشجو ) در تاریخ 96.3.23 در دانشکده پزشکی سالن شهید خانلری از ساعت 10 الی 12 برگزار شد ..

ادامه...

img_yw_news
سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶

قابل توجه اعضاء محترم هیات علمی دانشگاه

با توجه به شروع فعالیت کارگروه های تعریف شده در بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در سال 1396، بدینوسیله از اعضاء محترم هیات علمی برای مشارکت در پیشبرد فعالیت های تعیین شده دعوت بعمل می آید. ..

ادامه...

img_yw_news
دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

آخرین جلسه کمیته دانش پژوهی در سال 1396

آخرین جلسه کمیته دانش پژوهی روز دوشنبه 22/3/96 راس ساعت 8 صبح در مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه با حضور دبیر محترم و اعضای کمیته تشکیل گردید. ..

ادامه...

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه ارزشیابی (۲)

کارگاه  " ارزشیابی (۲)jump  triple& Simulation,Checklist,essay,Portfolio,minniCEX " درتاریخ ۲۷/۴/۱۳۹۶ از ساعت ۱۳ الی ۸  با تدریس خانم دکتر مسرور  ..

ادامه...

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه روش تحقیق کیفی مقدماتی

کارگاه  روش تحقیق کیفی مقدماتی  در تاریخ ۲۶/۴/۹۶ از ساعت ۸ الی ۱۳ در سالن شهید افتخاریان دانشکده پزشکی برگزار شد . برنامه ریزی و اجرا با واحد رشد و بالندگی هیئت علمی  مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی. ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه SPSS

کارگاه  (SPSS) در تاریخ ۲۴/۴/۹۶ در سایت ۱۰۰ نفره کامپیوتر دانشکده پزشکی از ساعت ۱۳ الی ۸  با تدریس خانم دکتر جانانی برگزار شد ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه (اصول و مبانی ترجمه پیشرفته)

کارگاه اصول و مبانی ترجمه پیشرفته در تاریخ ۲۱/۴/۹۶ از ساعت ۱۳الی ۸ در سایت ۱۰۰ نفره  کامپیوتر دانشکده پزشکی با تدریس خانم باقرزاده  برگزار شد. ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶

برگزاری کارگاه (طراحی سئوال)

کارگاه "طراحی سئوال" در تاریخ ۲۰/۴/۱۳۹۶ از ساعت ۱۳ الی ۸ در سالن شهید افتخاریان دانشکده پزشکی با تدریس آقای دکتر سلطانی عربشاهی برگزار شد. ..

ادامه...

در سال ۱۳۷۰ مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران با اهداف پنج­گانه آموزش استاد، تدوین برنامه درسی، ارزشیابی، آموزش مداوم و پژوهش در آموزش رسماً آغاز به­کار نمود. پیش از آن بین سال­های ۶۸ تا ۷۰ به­طور غیررسمیکارگاه­های آموزشی با هدف آشنایی اعضای هیأت علمی با مفهوم آموزش پزشکی و تدوین طرح درس برگزار می­گردید. 
به­مرور وظایف مرکز مطالعات و توسعه آموزش در سه سال پس از تأسیس رسمی به بلوغ نسبی رسید. به­طوری­که اولین همایش آموزش پزشکی کشور به پیشنهاد اعضای مرکز و با موافقت و همکاری وزارت متبوع در دانشکده پرستاری برگزار گردید. در آن همایش علاوه بر وزیر وقت، بیش از ۳۵۰ نفر از رؤسا، معاونین و مدیران گروه دانشگاه­های کشور حضور داشتند. در طول سالیان بعد مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه نقش فعالی در پیشبرد و ارتقاء آموزش در کشور ایفا نمود. از جمله تدوین چارچوب بازنگری برنامه­های درسی وزارت بهداشت، تدوین برنامه درسی دوره کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی آموزش پزشکی، راه­اندازی دوره­ها، برگزاری کشوری ارزیابی صلاحیت بالینی، برگزاری کارگاه­های مهارت ارتباطی پزشک و بیمار، و بسیاری کارگاه­های دیگر که در دانشگاه­­های کشور توسط اعضای هیأت علمی آن به اجرا درآمده است. در راستای انجام وظایف خود اینک این مرکز مجری طرح­های راد، اعتباربخشی مؤسسه­ای و بیمارستانی و سایر برنامه­های طرح تحول در آموزش می­باشد.

دکتر سید کامران سلطانی عربشاهی

معاون آموزشی دانشگاه

مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی ایران در سال ۱۳۷۰ تأسیس شد. هدف از تأسیس این مراکز به­عنوان یکی از مدیریت­های معاونت آموزشی دانشگاه، توسعه آموزش علوم پزشکی افزایش آگاهی فراگیران با روش­های آموزشی معتبر و مبتنی بر جامعه بود. در حال حاضر این مراکز در همه دانشگاه­های علوم پزشکی کشور مستقر بوده و با کمیته­های تخصصی پژوهش در آموزش، برنامه­ریزی درسی، آموزش پاسخگو و ... در جهت ارتقای آموزش علوم پزشکی فعالیتمی­کنند. مجموعه حاضر معرفی کوتاهی از مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران می­باشد که امید است برای خواننده مفید واقع شود.

دکتر مرضیه نجومی

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه

واحدهای مرکز مطالعات و توسعه آموزش

مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی در حال حاضر، دارای واحدهای ارزشیابی، برنامه‌ریزی آموزش، پژوهش در آموزش، رسانه و انتشارات، رشد و بالندگی اعضای هیأت علمی، رهبری آموزشی، واحد هماهنگی دفاتر توسعه، جشنواره­های آموزشی و آموزش پاسخگو است. همچنین دفاتر توسعه آموزش دانشکده­ها، بیمارستان­ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی ایران با این مدیریت همکاری دارند. این دفاتر در دانشکده­های پزشکی، پرستاری و مامایی، علوم توانبخشی، پیراپزشکی، دانشکده سلامت روان و علوم رفتاری، غدد درون­ریز و متابولیسم و مدیریت و اطلاع‌رسانی مستقر هستند. شایان ذکر است که گروه آموزش پزشکی که در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به تربیت نیروی متخصص در حوزه آموزش علوم پزشکی می‌پردازد نیز در ارتباط نزدیک با این مدیریت فعالیت می­نماید.

·         ارزشیابی

·         جشنواره­های آموزشی دکتر وثوق و دکتر مطهری

·         پژوهش در آموزش

·         رهبری آموزشی

·         برنامه­ریزی آموزشی

·         آموزش پاسخگو

·         توانمندسازی اعضای هیأت علمی (رشد و بالندگی)

·         هماهنگی دفاتر توسعه

·         آموزش مجازی

·         رسانه و انتشارات

 • آدرس
  تهران- بزرگراه شهید همت - بین بزرگراه شیخ فضل اله نوری و بزرگراه شهید چمران- دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران- ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه- طبقه دوم - اتاق ۲۵۲

  تلفن با پیش شماره ۰۲۱
  ۸۸۶۲۲۷۰۰-۸۶۷۰۲۲۲۷

  نمابر با پیش شماره ۰۲۱
  ۸۶۷۰۲۲۳۷

  آدرس الکترونیکی
  edc@iums.ac.ir

 • برگه پنجم
 • برگه پنجم
 • برگه ششم
 • برگه ششم
 • برگه هفتم
 • برگه هفتم
 • برگه هشتم
 • برگه هشتم